atrakcje w Ustce i okolicy

Latarnia Morska

Wzniesiona w 1892 roku latarnia jest jedną z najpiękniejszych latarni na polskim wybrzeżu. Z jej wieży rozciąga się wspaniały widok na panoramę Ustki oraz morze.

Szlaki rowerowe

Okolica słynie z wielu atrakcyjnych szlaków rowerowych, biegnących m.in. nasypami kolejowymi po bezdrożach w sąsiedztwie Słowińskiego Parku Narodowego.

Promenada nadmorska

Długi ciąg spacerowy wzdłuż plaży. Spacerując można obserwować morze, kupować pamiątki w sklepikach lub skorzystać z oferty gastronomicznej barów.

Muzea

Mini muzeum morskie, Muzeum chleba czy Muzeum Ziemi Usteckiej to doskonałe miejsca do podróży w czasie, będących odskocznią od codziennego wypoczynku.

Plaża wschodnia i zachodnia

Na wschodniej plaży koncetruje się życie miasta. Znaleźć tu można liczne sklepy oraz knajpki. Zachodnią stronę polecamy dla osób ceniących ciszę i spokój.

Słowiński Park Narodowy

Park obejmuje swoją ochroną niezwykle interesujący, płaski odcinek wybrzeża Bałtyku z unikalną florą i fauną oraz zróżnicowanymi i niepowtarzalnymi krajobrazami.

Ruchome wydmy

Ewenement przyrodniczy Słowińskiego Parku Narodowego i unikalna atrakcja turystyczna. Ruchome piaski tworzą przepiękny pustynny krajobraz, zwany często polską Saharą.

Dolina Charlotty i Kluki

Dwa interesujące miejsca o niezwykłych walorach przyrodniczych i kulturowych. Otoczone magią starej legendy, każdego roku przyciągają tłumy turystów.

Bunkry

Cztery działobitnie, jedno działo prowadzące 105 mm połączone tunelem z centrum dowodzenia, trzy mniejsze. Teren ogólnie dostępny, podziemia tylko z przewodnikiem.

Pamiątkowe zdjęcia

Ustka oferuje wiele interesujących miejsc na pamiątkowe zdjęcie, np. Ławeczka Ireny Kwiatkowskiej, Pomnik Syrenki czy Pomnik Chopina.

Most w porcie

Wybudowana niedawno ruchoma kładka połączyła stronę wschodnią oraz zachodnią Ustki. Dzięki niej łatwo i szybko można dostać się na drugą plażę.

Park linowy

Położony przy Trakcie Solidarności, pośród pięknych nadmorskich sosen park linowy dostarczy zarówno pociechom jak i ich rodzicom wiele emocji.

Swołowo

Obiekty tworzące siedlisko nr 8 w Swołowie stanowią przykład typowej czworobocznej zagrody zamożnego chłopa, jakie występowały m.in. na Pomorzu w XIX i XX w.

Zagroda Śledziowa

Czworoboczna zagroda chłopska Starkowo 13 wybudowana została na początku XIX w. W latach 2010-2014 pojawił się pomysł odbudowy Zagrody i stworzenia muzeum śledzia.

Wydma Orzechowska

Wydma Orzechowska to ciekawa nazwa ścieżki dydaktycznej w Orzechowie Morskim, leżącym 3 km od Ustki. Z Ustki można tu dojść pieszo plażą lub dojechać przez Przewłokę.

Codzienne imprezy i koncerty

Codziennie w centrum promenady odbywają się liczne imprezy i koncerty.
Apartamenty Bingo Ustka, Armii Krajowej 36

Domki Bingo Ustka, Kasprowicza 6
  • +48 502 592 876
  • apartamenty@bingoustka.pl
Napisz do nas
© Apartamenty Bingo. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk

 NOCLEGI Ustka i okolice, noclegi od 20 zł, aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka
Wille - NOCLEGI Ustka i okolice, noclegi od 20 zł, aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka
Apartamenty - NOCLEGI Ustka i okolice, noclegi od 20 zł, aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka
Ogólnopolski Portal Turystyczny Infoturystyka.pl - noclegi, hotele, pensjonaty, kwatery, pokoje gościnne, agroturystyka